
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 400 pF |
| Voltage Rating (DC) | 85 V |
| Length | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 60 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Lead/Base Style | Wraparound |
| Clamping Voltage | 165 V |
| Varistor Voltage | 100 V |
| Surge Energy Rating | 5.8 J |
| Peak Surge Current | 400 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
